Blog

3D Modelleme ile İlgili Merak Edilenler
3D Modelleme ile İlgili Merak Edilenler
3D modelleme, bir nesnenin üç boyutlu halinin oluşturulmasıdır. Hızla gelişen e-ticaret dünyasında markaların müşterilerine görsel açıdan etkileyici bir deneyim sunmaları gerekiyor. Bu nedenle ürünlerinin daha iyi anlaşılmasının sağlanması ve daha etkin pazarlamasının yapılması adına 3D modellemeye ihtiyaçları vardır.
Ürün Özelleştirmenin Müşteri İçin Avantajları
Ürün Özelleştirmenin Müşteri İçin Avantajları
Ürün özelleştirmeyi müşterilerin  talep ettikleri ürünü kendi ihtiyaçlarına, tercihlerine veya tarzlarına göre tasarlaması olarak tanımlayabiliriz. Ürün özelleştirme ile herkese sunulan standart ürün profili değişime uğrar.  Bu özelleştirme işlemiyle müşteriler ürünler üzerinde kendi hakimiyetlerini yaratarak özgünlüğü yakalama fırsatına sahip olurlar.
Artırılmış Gerçekliğin Müşteri İçin Avantajları
Artırılmış Gerçekliğin Müşteri İçin Avantajları
Artırılmış Gerçeklik teknolojisi müşterilere gerçek dünya ortamında sanal bilgi ve görsel efektler sunar. Burada bahsedilen, satın almak istenen ürünün herhangi bir yerde görüntülenebilmesidir. Online alışveriş kavramının başlangıcından itibaren ürün görselleri tek boyutlu olarak gösteriliyor.
Artırılmış Gerçeklik ile Sanal Gerçeklik Arasındaki Fark Nedir?
Artırılmış Gerçeklik ile Sanal Gerçeklik Arasındaki Fark Nedir?
Son dönemlerde oldukça popüler olan artırılmış gerçeklik ile sanal gerçeklik teknolojileri uzun süredir birçok sektörde ve hayatın birçok alanında kullanılmaya başladı. Kullanıcıya aslında var olmayan fakat gerçekmişçesine izlenim veren bu iki teknoloji aslında birbirinden epey farklıdır. Bu makalemizde artırılmış gerçeklik ile sanal gerçeklik arasındaki farklara dikkat çekiyoruz.
3D Modellerle Gerçeklik Nasıl Sağlanır?
3D Modellerle Gerçeklik Nasıl Sağlanır?
3D Modellerle gerçeklik artık günümüz dijital dünyasının bir parçası haline geldi. Bu teknolojinin yaygınlaşmasıyla birlikte 3D Modelleme hızla gelişerek markalara çeşitli değerler kazandırdı. Son yıllarda popülaritesi artan, gelecek yıllarda da artmaya devam edecek olan artırılmış gerçeklik teknolojisi ve 3D modelleme entegrasyonu sayesinde ürün grupları daha gerçekçi bir görünüm kazandı.
3D Modelleme ile Neler Yapılabilir?
3D Modelleme ile Neler Yapılabilir?
3D Modelleme, bir yazılım aracılığıyla nesnelerin üç boyutlu olarak tüm yüzeylerinin matematiksel modelinin oluşturulması sonucu ortaya çıkar. Dijital ortamda tüm detaylarının çok yönlü olarak görülebildiği 3D modelleri, herhangi bir tasarımın gerçekçi olarak canlandırılması olarak da tanımlayabiliriz.
Ürün Kişiselleştirme Nedir ve Nasıl Yapılır?
Ürün Kişiselleştirme Nedir ve Nasıl Yapılır?
Müşterilerin geri dönüşlerinin anında alınabildiği ve müşteri profillerinin detaylı bir şekilde oluşturulabildiği günümüz e-ticaret dünyasında ürün kişiselleştirme ile artık daha kişiselleştirilmiş deneyimler sunulabiliyor. Herkesin kendi zevkine ve ihtiyacına göre ürünler belirlenerek buna uygun reklam kampanyaları ve pazarlama çalışmaları hazırlanıyor.
E-ticarette Artırılmış Gerçeklik
E-ticarette Artırılmış Gerçeklik
E-ticarette artırılmış gerçeklik, günümüzde kullanım alanı hızla yayılan değerli bir teknolojidir. Bu teknoloji en çok, günlük hayatta karşımıza çıkıyor. Nüfusun neredeyse yarısının çalışan kesim olduğu ülkemizde, iş hayatından arta kalan zamanı yaşam kalitemizi artıran konulara ayırmak istiyoruz. Fakat bunun yanı sıra günlük hayatta ihtiyacımız olan ürünleri, alışveriş mağazalarına giderek temin etmek ciddi zaman kaybı olabiliyor.
Artırılmış Gerçeklik Nedir?
Artırılmış Gerçeklik Nedir?
Artırılmış gerçeklik (Augmented Reality); herhangi bir nesneyi sanki bulunduğumuz ortamdaymış gibi görüntülememizi sağlayan bir teknolojidir. Akıllı telefonların gelişmesi ile birlikte, bu teknolojiyle daha sık karşılaşır olduk. Artırılmış gerçeklik teknolojisini günlük hayatta en çok alışveriş yaparken kullanmaya başlıyoruz.
Custivo © 2023